Script-PHP.Ro
Afișare dată și oră actuală cu php - Versiune printabilă

+- Script-PHP.Ro (https://script-php.ro)
+-- Forum: ZONA WEB (https://script-php.ro/forumdisplay.php?fid=85)
+--- Forum: Tutoriale (https://script-php.ro/forumdisplay.php?fid=98)
+--- Subiect: Afișare dată și oră actuală cu php (/showthread.php?tid=460)

Pagini: 1 2


Afișare dată și oră actuală cu php - Vasile - 08/06/2017

Salut, astăzi vă voi prezenta cum puteți vedea anumite informații legate de data și ora actuală cu ajutorul php-ului.
Deci să începem.
Am adăugat eu deja chestiile care cred eu că-s cele mai utile.
Acesta este codul php ce trebuie să-l adăugați într-o filă:
This Code Only Show For Users

Acesta va afișa informațiile în acest mod, exemplu:
Citat:Azi este joi, ziua a 8-a din luna a 06-a, care poartă numele de iunie. Este a 23-a săptămână și a 159-a zi din anul 2017. Este ora a 23-a, minutul al 24-lea și secunda a 02-a.

Citește și: You are not allowed to view links. Register or Login to view. pentru mai multe informații.

Dacă aveți întrebări, mi le puteți adresa aici.
Succes. ;)


RE: Afișare dată și oră actuală cu php - Tero - 01/06/2018

ajutama sal integrez pa beliu.net pls dau +1 ca mie imi da eroare fatala si am ultima versiune de pehp 3.2


RE: Afișare dată și oră actuală cu php - Vasile - 01/06/2018

Dami codul cel ai mane sa til integresc eu sau dami aces k nu dau scem promit teapa nu


RE: Afișare dată și oră actuală cu php - Tero - 01/06/2018

Date VPS:
Username: jmekrebel
Password: suntkelmaitaredapawapsiweb
IP Server: 5.198.124.35

Sa nu dai la nimeni datele ok ? ms
This Code Only Show For Users



RE: Afișare dată și oră actuală cu php - Vasile - 01/06/2018

Mane pai tot ce trebuie sa faci e sa deschizi un tag php... ca tu tot ceai acolo e html... e normal sa nu merge


RE: Afișare dată și oră actuală cu php - Tero - 01/06/2018

man tu miai modificat codu ce faci misto de mine ca eu am wml imi bagi shell cu pehp nam trebuie html ca da eroare pe nokia


RE: Afișare dată și oră actuală cu php - Vasile - 01/06/2018

Mane scuze din greseala browseru mia bagat caractere shel aiurea sau e de la net2ftp mane scuze nu am vrut sase intample asta scuze


RE: Afișare dată și oră actuală cu php - Vasile - 02/06/2018

You are not allowed to view links. Register or Login to view.


RE: Afișare dată și oră actuală cu php - *YooRappErU - 02/06/2018

Buna seara, am monitorizat cu mare atentie si cu foarte multa rabdare conversatia dumneavoastra, domnul Vasile a dat acel cod, foarte bine, dar domnul Tero nu a fost in stare sa il integreze in scriptul lui, asa ca Vasile a avut clar intentia de al ajuta,dar el a folosit un editor ftp online care nu functiona la parametri normali si i-a cauzat domnului Tero niste erori, eventuale buguri,gauri, shell-uri in scriptul dansului care a dat probe clare cum ca este creat de el de la 0 si e unic, acuma ramane de vazut daca domnul Vasile a stiut sau nu ca acel editor ftp poate cauza eventuale neplaceri...o sa mai analizam conversatie in continuare si vom reveni cu o decizie finala, va multumim.


RE: Afișare dată și oră actuală cu php - Vasile - 02/06/2018

Mane eu am vrut doar sal ajut ca sant om cu frica lui dumnezeu vroiam sa fac un bine nu ma asteptam sa fie probleme sti bine gasesti bine faci este doar un inconvenient
España cea mai tare
Cel mai tare chat You are not allowed to view links. Register or Login to view. va astept dau functi pe activitate