Script-PHP.Ro
Php_flag Log_errors - Versiune printabilă

+- Script-PHP.Ro (https://script-php.ro)
+-- Forum: ZONA WEB (https://script-php.ro/forumdisplay.php?fid=85)
+--- Forum: Probleme Scripturi (https://script-php.ro/forumdisplay.php?fid=90)
+--- Subiect: Php_flag Log_errors (/showthread.php?tid=140)



Php_flag Log_errors - DevilsRock - 06/11/2016


Am incercat sa dau disable la acest log de erori pentru ca tot creste a ajuns si la 37 MB un astfel de fisier,eu am incercat solutia asta:
This Code Only Show For Users
si nimic tot imi genereaza in ftp log error,stie careva o solutie. Merci


RE: Php_flag Log_errors - Valy_u - 07/11/2016

Pai nu ai incercat sa rezolvi eroarea afisata?


RE: Php_flag Log_errors - scorpionul - 07/11/2016

Din htaccess rezolvi,ai incercat sa pui on in loc de off ? php_flag log_errors Off -> php_flag log_errors on


RE: Php_flag Log_errors - [ LeXuS ] - 07/11/2016

doar cei de la gazduire iti pot dezactiva erorile ...


RE: Php_flag Log_errors - DevilsRock - 07/11/2016

(07/11/2016, 07:18:19)scorpionul a scris: You are not allowed to view links. Register or Login to view.Din htaccess rezolvi,ai incercat sa pui on in loc de off ? php_flag log_errors Off -> php_flag log_errors on

am incercat dar nu merge

(07/11/2016, 14:16:28)[ LeXuS ] a scris: You are not allowed to view links. Register or Login to view.doar cei de la gazduire iti pot dezactiva erorile ...

ei mi-au zis mie sa punin htacces: 
Daca doriti sa dezactivati functia de log errors trebuie sa puneti in folderul dvs. .htaccess urmatoarea comanda:


php_flag log_errors On

Aceasta comanda va dezactiva functia.


RE: Php_flag Log_errors - scorpionul - 07/11/2016

Si eu am patit-o ,de la host asa au zis ,sa pun pe on "php_flag log_errors On" si sa rezolvat.

Este o traducere google,nu am vrut sa fac spam cu sursa.
Dezactivați înregistrarea în jurnal a erorilor repetate

Dacă vă amintiți ultima dată când ați examinat un sănătos (sau bolnav, în funcție de punctul de vedere) jurnal de erori PHP, vă amintiți nenumărate intrările de erori de aproape identice, în cazul în care singura diferență pentru fiecare linie este timestamp - ul evenimentului. În cazul în care doriți să dezactivați această concediere, arunca în jos următorul cod în fișierul .htaccess al rădăcina proiectulu

This Code Only Show For Users

Cu aceste linii în loc, erori repetate nu vor fi înregistrate, chiar dacă acestea sunt din diferite surse sau locații. Dacă doriți doar să dezactivați erorile se repetă de la aceeași sursă sau fișierul, pur și simplu comentați sau să ștergeți ultima linie. Pe de altă parte , pentru a se asigura că fișierul jurnal include toate erorile repetate, schimbați ambele cu privire on valori off .

Poate te ajuta :) tine de host si de varianta php pe care o folosesti.


RE: Php_flag Log_errors - DevilsRock - 08/11/2016

(07/11/2016, 17:43:49)scorpionul a scris: You are not allowed to view links. Register or Login to view.Si eu am patit-o ,de la host asa au zis ,sa pun pe on "php_flag log_errors On" si sa rezolvat.

Este o traducere google,nu am vrut sa fac spam cu sursa.
Dezactivați înregistrarea în jurnal a erorilor repetate

Dacă vă amintiți ultima dată când ați examinat un sănătos (sau bolnav, în funcție de punctul de vedere) jurnal de erori PHP, vă amintiți nenumărate intrările de erori de aproape identice, în cazul în care singura diferență pentru fiecare linie este timestamp - ul evenimentului. În cazul în care doriți să dezactivați această concediere, arunca în jos următorul cod în fișierul .htaccess al rădăcina proiectulu

This Code Only Show For Users

Cu aceste linii în loc, erori repetate nu vor fi înregistrate, chiar dacă acestea sunt din diferite surse sau locații. Dacă doriți doar să dezactivați erorile se repetă de la aceeași sursă sau fișierul, pur și simplu comentați sau să ștergeți ultima linie. Pe de altă parte , pentru a se asigura că fișierul jurnal include toate erorile repetate, schimbați ambele cu privire on valori off .

Poate te ajuta :) tine de host si de varianta php pe care o folosesti.

Pe google am caut si eu,asta a fost prima miscare dar nimic nu a functionat,eu am versiunea PHP Version
5.6.20 sa vad ce mai gasesc



RE: Php_flag Log_errors - ptdb - 09/11/2016

Nu va mai chinuiti cu google. You are not allowed to view links. Register or Login to view.
error_reporting(0);
@ini_set('display_errors', 0);


RE: Php_flag Log_errors - dikapryo - 14/11/2016

Poate iti e de ajutor
You are not allowed to view links. Register or Login to view.