Script-PHP.Ro
Paginare Pentru Cautari - Versiune printabilă

+- Script-PHP.Ro (https://script-php.ro)
+-- Forum: ZONA WEB (https://script-php.ro/forumdisplay.php?fid=85)
+--- Forum: Probleme Scripturi (https://script-php.ro/forumdisplay.php?fid=90)
+--- Subiect: Paginare Pentru Cautari (/showthread.php?tid=592)



Paginare Pentru Cautari - BalamuC - 02/02/2019

salut , dupa cum spune si titlu , as avea o mica problema , la functia de cautare pe site , as dori ca atunci cand cineva cauta un fisier si in baza sunt mai multe rezultate , sa imi pot face paginarea , ceea ce eu nu prea pot sa-i dau de cap ... adica am paginare facuta pt fiecare categorie , insa numai la search.php nu pot...

This Code Only Show For Users

asta este pagina search.php

iar asta este pagina de afisare


This Code Only Show For Users



RE: Paginare Pentru Cautari - co7os - 02/02/2019

Primul cod nu are nici o legatura cu afisarea si paginare, e doar inserare in baza de date a ceea ce ai cautat !

iar in al2-lea cod trebuie sa modifici sa-i faci paginare, eventual nici nu iti trebuie paginare ca daca cineva cauta o melodiei nu are nevoie de 1000 de rezultate ca sa ii faci paginare..
Pune sa afiseze 50 de melodii si e deajuns, daca nici asa nu o gaseste o sa restranga cautarea fiind mai specific in ceea ce cauta... inloc sa caute simley va cauta smiley - cai verzi...
daca tii neaparat sa ai paginare,imi spui si iti dau eu cod !


RE: Paginare Pentru Cautari - BalamuC - 02/02/2019

totusi as prefera sa ii fac paginarea , daca ma poti ajuta ar fii super :) :D


RE: Paginare Pentru Cautari - co7os - 02/02/2019

(02/02/2019, 17:28:29)BalamuC a scris: You are not allowed to view links. Register or Login to view.totusi as prefera sa ii fac paginarea , daca ma poti ajuta ar fii super :) :D

This Code Only Show For Users

Spune-mi daca functioneaza :)

Edit : sa nu uiti sa modifici asta <b> $conn=mysqli_connect("localhost","my_user","my_password","my_db");</b>


RE: Paginare Pentru Cautari - YoYo - 02/02/2019

Salut!
Uita-te la query-ul search-ului...
Acolo te joci cu LIMIT + o paginare de la o categorie sau ceva ...

Nu-ti dau mura in gura pentru ca asa nu inveti nimic.


RE: Paginare Pentru Cautari - BalamuC - 03/02/2019

(02/02/2019, 18:07:19)co7os a scris: You are not allowed to view links. Register or Login to view.
(02/02/2019, 17:28:29)BalamuC a scris: You are not allowed to view links. Register or Login to view.totusi as prefera sa ii fac paginarea , daca ma poti ajuta ar fii super :) :D

This Code Only Show For Users

Spune-mi daca functioneaza :)

Edit : sa nu uiti sa modifici asta <b> $conn=mysqli_connect("localhost","my_user","my_password","my_db");</b>

Salut , Se Pare Ca Nu Functioneaza Codul Tau , Probabil Daca E In PDO , Posibil Asta Sa Fie Cauza , Eu Rulez Un Script Vechi , Cel De Pe Mp3Alese , Oricum Mersi :)

(02/02/2019, 21:42:57)YoYo a scris: You are not allowed to view links. Register or Login to view.Salut!
Uita-te la query-ul search-ului...
Acolo te joci cu LIMIT + o paginare de la o categorie sau ceva ...

Nu-ti dau mura in gura pentru ca asa nu inveti nimic.

sa stii ca m-am gandit , ca ar putea fii ceva de acolo , dar ne avand destula experienta in domeniu , nu am luat in seama , sa-i fac o paginare din alta pagina , din cauza asta am facut topic-ul asta , oricum voi incerca si cum ai spus tu :) :D


RE: Paginare Pentru Cautari - co7os - 04/02/2019

Scriptul merge 100%, probabil sa fi gresit undeva daca imi dai ce eroare iti da iti spun si ce am gresit, nu e in PDO e mysqli, de aia ti-am facut acolo conectare spearata fata de cea care o ai tu :|


RE: Paginare Pentru Cautari - YoYo - 07/02/2019

BalamuC ... exerseaza!
Altfel nu ai cum sa inveti ...
Baga erori in scripturi pana vei reusi sa faci un script fara erori din prima :)